LIGHTING / Table lamps / Table lamp 8597088
*
nr 859 7088
TABLE LAMP
,
Längd ()
Estimate:
600
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday November 11 2013
at 19:06:24
- Bid history
Time
Bidder
Bid
8/11 11:10:11
1
200 kr
8/11 14:10:11
2
350 kr
11/11 16:56:38
3
300 kr
11/11 18:46:25
4
500 kr
11/11 19:00:40
5
500 kr
11/11 19:01:24
5
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor
-
8177 TABLE LAMP
baroque style, brass. Height: 61 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:40
-
8283 TABLE LAMP
Bemålat glas med blomstermotiv, brass. Height: 88 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:24
-
1003 TABLE LAMP
Daum Nancy, France. Underfångsglas. Signed. Height..//
Auction ends
in 8 days
27 maj at 19:22
-
8259 TABLE LAMP
glass. Height: 60 cm,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:16
-
8170 TABLE LAMP
glass mosaics. Height: 53 cm,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:58
-
8307 TABLE LAMP
Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sweden. Height: 62..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:49
*
TABLE LAMP
Read more about 50/60-tal
nr 859 7088
TABLE LAMP
,
Längd ()
Estimate: | 600 |
---|---|
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Monday November 11 2013 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
8/11 11:10:11 | 1 | 200 kr |
8/11 14:10:11 | 2 | 350 kr |
11/11 16:56:38 | 3 | 300 kr |
11/11 18:46:25 | 4 | 500 kr |
11/11 19:00:40 | 5 | 500 kr |
11/11 19:01:24 | 5 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor
-
8177 TABLE LAMP
baroque style, brass. Height: 61 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:40 -
8283 TABLE LAMP
Bemålat glas med blomstermotiv, brass. Height: 88 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:24 -
1003 TABLE LAMP
Daum Nancy, France. Underfångsglas. Signed. Height..//
Auction ends
in 8 days
27 maj at 19:22
-
8259 TABLE LAMP
glass. Height: 60 cm,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:16 -
8170 TABLE LAMP
glass mosaics. Height: 53 cm,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:58 -
8307 TABLE LAMP
Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sweden. Height: 62..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:49